Podklad pod bazén rýchlo a jednoducho!

Vyzerá že počasie sa nakoniec umúdrilo a môžeme sa pomaly začať tešiť na leto a radosti s ním spojené. Medzi tieto radosti určite patrí kúpanie a najlepšie keď máme túto možnosť rovno v záhrade!

Ak uvažujete nad stavbou bazénu či už nadzemného alebo vstavaného do zeme. Radi by sme Vám predstavili jednu z možností podkladu respektíve izolácie bázenu.


Nadzemné bazény

Patria medzi finančne najlepšie riešenia. Či si už vyberiete nafukovací alebo skladací alebo akýkoľvek je len na Vás a odborníci na to vzatí Vám vždy radi poradia.

My by sme Vám radi prestavili jednoduché a ekonomicky výhodné riešenie pre podklad pod takéto bazény, ktoré ochráni plašť bazénu pred prepichnutím a dno bazéna bude tiež príjemné na dotyk. Týmto riešením je polystyrénová doska z materiálu EPS 200, ktorá vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe soklových dosiek (prebytky pri balení a pod.). Tieto dosky môžu byť použité priamo ako podklad alebo pri väčších hrúbkach sú rezané na menšie.

Výhodou týchto dosiek je, že sú pevné a vydržia väčšie zaťaženie a teda je ich možné použiť aj viac sezón po sebe.

78b2efa2-35eb-4265-a9ad-6fedbfb4847bpng

Bazény v zemi

Pri tomto type bazénov je využitie dosiek trochu iné. Tu sa viac využívajú tepelnoizolačné vlastnosti polystyrénových dosiek i keď pevnosť je v tomto prípade tiež dôležitá keďže dosky musia odolávať tlaku pôdy. Ich význam je najmä v tom že pevnostným vlastnosti sa vyrovnajú extrudovanému  polystyrénu (XPS) ale cena soklovej dosky z expandovaného polystyrénu (EPS) je oveľa priaznivejšia.

84f4dfb1-1be5-42ab-81b2-2b3aa6139cefpng


Dúfame že sme Vám pomohli alebo aspoň vnukli nejaký námet pre realizáciu toho Vášho vysnívaného bazénu. A ako malý bonus pripájame námet na kombináciu oboch riešení, presnejšie použitie spomínaných dosiek v praxi.


18043cf5-7259-43d4-91d2-61636deb0f74jpg